Pirjo Lokka vahvistamaan Askolan kunnan viestintää

Pirjo Lokka aloitti Askolan kunnan viestintä- ja tapahtumakoordinaattorina 17.4.2023. Hänen pääasialliset tehtävänsä ovat kunnan sisäisen ja ulkoisen viestinnän suunnittelu ja kehittäminen, kunnan markkinoinnin ja tonttimarkkinoinnin viestinnällinen tukeminen sekä tapahtumien ideointi ja järjestäminen. Pirjolla on pitkä kokemus viestinnän eri osa-alueilta sekä yritysmaailmasta että viestintäalan yrittäjänä.

“On mahtavaa päästä toteuttamaan Askolan kunnan iloista viestintää yhdessä kaikkien kanssa – luoda positiivisesti mieleenpainuvia tarinoita ja upeita elämyksiä”, Pirjo iloitsee.

Pirjolla tulee olemaan myös vahva rooli markkinointiviestinnän toteuttamisessa kunnan strategioita tukien.

”Olemme pian ottamassa konkreettisia askeleita kunnan brändin kehittämisessä, kun saamme brändiohjeistuksemme maaliin. Pirjo tuo lisäkäsiä ja osaamista myös tähän työhön ja uuden kuntaimagon jalkauttamiseen. Toivotan Pirjon kaikkien puolesta lämpimästi tervetulleeksi kuntaamme”, vt. kunnanjohtaja Tuija Saloranta lisää.

Yhteystiedot:
Pirjo Lokka
viestintä- ja tapahtumakoordinaattori
puh. 040 719 4750

Askolan kunta
Askolantie 30
07500 Askola