Monninkylän maauimala tiedottaa

Ensi viikon maanantaina 24.6. käynnistyvät uimakoulut, jotka vaikuttavat alueella altaiden ja hyppytornin käyttöön.

Uimakouluryhmät harjoittelevat altaissa ma, ti, ke ja pe klo 9-13(14) välisenä aikana. Pikkuallas on varattu vain uimakoulu käyttöön, mutta vapautuu iltapäivästä.

Toivomme myös, että ison altaan ryhmät saavat harjoitella rauhassa ja saavat tarvitsemansa alueen käyttöönsä, allas on kuitenkin myös muille avoinna uimakouluaikana. Kuntouimarirata pyritään pitämään vapaana, joten uimarit ovat tervetulleita uimakouluista huolimatta 😊🏊‍♀️🏊‍♂️

Jotta ryhmät saavat harjoitella tarvitsemiaan taitojaan, vaikuttavat nämä myös hyppytornin aukioloaikoihin, pyrimme pitämään tornia auki mahdollisesti ryhmien välissä, mutta iltapäivästä hyppäämään pääsee normaalien aukioloaikojen mukaan.

Toivomme kaikille turvallisia ja mukavia uimahetkiä, sekä ymmärrystä poikkeustilanteisiin. Myös isojen uimalelujen käyttöä rajoitetaan erityisesti ruuhka-aikoina, joten vältäthän niiden käyttöä mikäli altaassa on paljon porukkaa, kiitos! 😊