Kuntakuvatutkimuksen arvonnan voittajat

Askolan kunnalla on meneillään brändityö, jonka tavoitteena on kunnan tunnettuuden parantaminen. Osana tätä työtä kunta toteutti kuntakuvatutkimuksen, joka tuo tietoa kehittämistyöhön. Tutkimuksessa todettiin, että Askolan pitää tuoda omaa erityislaatuaan nykyistä paremmin esiin.

Kuntakuvatutkimukseen vastasi 500 kuluttajaa, jotka asuvat Uudellamaalla, Kymenlaaksossa ja Päijät-Hämeessä. Alueet valittiin peilaten nykyisen muuttoliikkeen suuntia. Lisäksi toteutettiin kunnan sisäinen itsearvio, johon vastasivat kunnan työntekijät ja luottamushenkilöt sekä asukkaat. Tutkimuksen toteutti Innolink Research Oy.

Kaikkien kyselyyn osallistuneiden kesken suoritettiin arvonta, jossa Askola tuotepalkintoja.

Arvonnassa onni suosi:

Aada N.
Anna S.
Asko P.
Jaana T-R
Kari A.
Satu L.
Timo R.
Annaleena P.
Annina H.
Cisti K.

Onnea voittajille!